Aktualności

''O agresji i przemocy w szkole'' - spotkanie w Golenicach

Dzielnicowi z myśliborskiej komendy odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Golenicach. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili zagadnienia dotyczące agresji i przemocy oraz sposoby przeciwdziałania takim zachowaniom.

Funkcjonariusze z  Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Golenicach. Podczas spotkania zwrócono uwagę na fakt, że agresja i przemoc wśród młodzieży szkolnej jest zjawiskiem obserwowanym od dawna, jednak również często ukrywanym, zwłaszcza przez ofiary przemocy oraz przez świadków.

Policjanci przypomnieli uczniom, że przemoc stosowana wobec innych występuje głównie jako: przemoc psychiczna, przemoc fizyczna, przemoc słowna. Funkcjonariusze radzili, jak się zachować i gdzie się udać w sytuacjach, kiedy doświadczyło się przemocy.

Mundurowi zachęcali do społecznego zaangażowania i pomocy pokrzywdzonym oraz zgłaszania do wychowawców, nauczycieli czy na policję wszystkich zaobserwowanych przejawów agresji i przemocy. W trakcie spotkania, uczniowie usłyszeli o tyk, kim jest dzielnicowy, jakie ma obowiązki oraz jak wygląda na codzień praca dzielnicowego. Bardzo chętnie zadawali mundurowym pytania na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec funkcjonariusze przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa w trakcie świąt.

 

 

 

 

st. asp. Jacek Poleszczuk