Aktualności

Pamiętajmy o bezpieczeństwie najmłodszych przed podróżą na ferie

Każdy rodzic chce być pewny, że jego dziecko bezpiecznie będzie podróżować podczas ferii. Dlatego warto skorzystać z bezpłatnego sprawdzenia autokarów. Oprócz kontroli, które przeprowadzają policjanci z "drogówki" można sprawdzić pojazd samemu, korzystając z e-usługi „Bezpieczny Autobus”.

Przypominamy, że wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Z pewnością osoby, które będą chciały skorzystać z zimowego wypoczynku w dużej mierze będą wykorzystywać do tego celu między innymi autobusy. Dlatego też, aby podróż była bezpieczna zachęcamy do dokonywania kontroli takich pojazdów.

Potrzebę kontroli na terenie Powiatu Myśliborskiego należy zgłaszać do Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu pod nr telefonu 095 747 7523 bądź pod nr tel. 997 lub 112.

Autokary można również sprawdzić na stronie internetowej: https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ .

Wpisując numer rejestracyjny pojazdu uzyskamy:

- dane o badaniu technicznym

- dane techniczne

- informacje o polisie OC.

Ponadto w celu utrzymania kształtującej się tendencji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na drogaw województwa zachodniopomorskiego, w dniach od 15 stycznia do 26 stycznia 2018 roku, zostaną przeprowadzone działania prewencyjno kontrolne pod nazwą  ,,Bezpieczne ferie zimowe 2018".

 

Celem tych działań będzie :

- kontrola stanu technicznego pojazdów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek

- ujawnianie i eliminowanie z drogo kierujących, wykonujących transport drogowy, przewóz osób w sposób niezgodny z przepisami

- ujawnianie i eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących lub kierujących znajdujących się pod wpływem środków odurzających działających podobnie do alkoholu

- ujawnianie i represjonowanie kierujących przewożących większą liczbę osób niż w dowodzie rejestracyjnym

- kontrola rejonu miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży

- zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonach wypoczynku dzieci i młodzieży

 

Pamiętajmy, że wpływ na stan bezpieczeństwa na drogach ma nie tylko Policja, lecz w dużej mierze zachowanie wszystkich użytkowników dróg.

 

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie