O bezpiecznym wypoczynku zimą w Golenicach - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Myśliborzu

Aktualności

O bezpiecznym wypoczynku zimą w Golenicach

Ponad 60 osobowa grupa uczniów ze szkoły w Golenicach, wysłuchała prelekcji przeprowadzonej przez przedstawiciela Policji. Tematem spotkania był bezpieczny wypoczynek zimą. Mundurowi przede wszystkim apelowali o niewchodzenie na zamarznięte stawy, jeziora czy sadzawki.

Niebawem ferie. W związku z tym uczniów w Golenicach odwiedzili przedstawiciele Policji, którrzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego spędzania ferii.

Uczniowie brali aktywny udział w prowadzonej przez mundurowych rozmowie. Mundurowi zwrócili szczególna uwagę i zakazali dzieciom zbliżać się do jeziora w Golenicach, ponieważ wbrew pozorom jest niebezpieczne oraz przypomnieli podstawowe zasady zabaw na śniegu.

Uczniowie przypomnieli sobie o nr alarmowych na które można dzwonić w przypadku różnego rodzaju zdarzeń.

Prelekcja dotyczyła także bezpiecznego korzystania z internetu i bezpieczeństwa w ruchu drogowym o którym opowiedzieli funkcjonariusze z myśliborskiej ,,drogówki" obecni na spotkaniu, oraz jak zachowywać się w kontakcie z osobą nieznaną oraz agresywnym zwierzęciem.

Uwaga!

Każdy rodzic który chce być pewny, że jego dziecko bezpiecznie będzie podróżować podczas ferii, może skorzystać z bezpłatnego sprawdzenia autokarów. Oprócz kontroli, które przeprowadzają policjanci z "drogówki" można sprawdzić pojazd samemu, korzystając z e-usługi „Bezpieczny Autobus”.

 

Autokary można również sprawdzić na stronie internetowej: https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ .

Wpisując numer rejestracyjny pojazdu uzyskamy:

- dane o badaniu technicznym

- dane techniczne

- informacje o polisie OC.

Pamiętajmy, że wpływ na stan bezpieczeństwa na drogach ma nie tylko Policja, lecz w dużej mierze zachowanie wszystkich użytkowników dróg.

 

 

 

st. asp. Jacek Poleszczuk