Aktualności

Akademia bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 2 Dębnie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu oraz Komisariatu Policji w Dębnie, brali udział w realizacji przedsięwzięcia profilaktycznego pn. ,,Akademia bezpieczeństwa Fundacji PZU" w trakcie którego spotykali się z uczniami i rozmawiali na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz cyberprzemocy.

Inicjatywa związana z promocją bezpiecznych zachowań na drodze oraz bezpieczeństwa w trakcie korzystania z sieci, odbyła się wczoraj, na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie. Działania miały miejsce już od samego rana. Odbywały się w dwóch strefach. W strefie ,,Bezpiecznego ruchu i rozrywki" oraz w strefie ,,Bezpiecznego dorastania".

Myśliborscy oraz dębnowscy policjanci wspomagani przez pracowników fundacji odbywali spotkania z uczniami w trakcie których omawiali zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Spotkania te podzielone były na dwie części. Część teoretyczną oraz część praktyczną. Uczniowie dzięki funkcjonującemu miasteczku ruchu drogowego, mogli sami stać się uczestnikami ruchu drogowego i przekonać się jakie zasady tam panują.

W strefie ,,Bezpiecznego dorastania", uczniowie przy wykorzystaniu filmów instruktażowych dowiedzieli się jakie zagrożenia mogą występować w sieci. Funkcjonariusze wspólnie z uczniami analizowali przedstawiane na filmach sceny oraz mówili o sposobach zapobiegania cyberniebezpieczeństwom.

Dzięki tej inicjatywie, uczniowie z Dębna i okolic, mogli w kompletny i kompetentny sposób dowiedzieć się o ruchu drogowym, oraz dzięki zajęciom praktycznym wyrobić w sobie prawidłowe zachowania na drodze, które zaowocują w przyszłości.

 

 

st. asp. Jacek Poleszczuk