BEZPIECZNE WAKACJE Z POLICJĄ W BARLINKU - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Myśliborzu

Aktualności

BEZPIECZNE WAKACJE Z POLICJĄ W BARLINKU

21 lipca w Europejskim Centrum Spotkań przy ul. Leśnej w Barlinku, odbył się festyn „Bezpieczne wakacje z Policją”, zorganizowany przez Letnie Wieczory Filmowe oraz Komisariat Policji w Barlinku. Spotkanie przygotowane było z myślą o najmłodszych mieszkańcach Barlinka i okolic.

W sobotnie popołudnie funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barlinku wspomagani przez mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, spotkali się z dziećmi w ramach festynu ,,Bezpieczne wakacje z Policją", organizowanego przez Letnie Wieczory Filmowe w Barlinku.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, nasi goście mogli skorzystać z symulatora jazdy na motocyklu a także zobaczyć prawdziwy policyjny motocykl. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz psa policyjnego o imieniu Xena. Dzieci uczyły się, jak reagować na ulicy w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Ogromnym powodzeniem cieszyło się stanowisko strzelania do celu a za każdy trafiony strzał, każde dziecko otrzymywało nagrodę.

Rodzice, mogli przekonać się jak zachowuje się organizm znajdujący się pod wpływem alkoholu, wykorzystując do tego celu alkogogle. Funkcjonariusze, którzy obecnie odbywają w Barlinku służbę w ramach adaptacji zawodowej, przygotowali widowiskowe pokazy taktyk interwencji i obezwładniania osób. Dużym zainteresowaniem, cieszyło się stanowisko znakowania rowerów. Właściciele rowerów chętnie korzystali z tej formy zabezpieczenia swojego mienia.

Podczas spotkania, dzieci mogły wejść do radiowozu i zapoznać się z wyposażeniem jakie posiadają funkcjonariusze w codziennej służbie. Festyn, który adresowany był szczególnie dla dzieci, odbył się w szczególnie miłej i sympatycznej atmosferze. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, pytań dotyczących codziennej służby.

Cieszy, że dzięki wakacyjnym spotkaniom, dzieci poprzez zabawę i zwykły kontakt z policjantem, mogły bardzo wiele dowiedzieć się na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu nad wodą, na placu zabaw, aby letni wypoczynek był aktywny ale i bezpieczny. Do tego celu wykorzystano również grę ,,Zagraj ze mną w bezpieczeństwo", która w łatwy i przystępny sposób informuje o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 

 

 

 

st. asp. Jacek Poleszczuk