SPRAWCA ROZBOJU ZATRZYMANY - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Myśliborzu

Aktualności

SPRAWCA ROZBOJU ZATRZYMANY

Policjanci z Komisariatu Policji w Dębnie, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju. Sprawca, na jednej z ulic Dębna dokonał m.in. rozboju na mieszkance powiatu myśliborskiego, w wyniku czego pokrzywdzona utraciła saszetkę wraz z zawartością pieniędzy.

W ubiegłym tygodniu w godzinach popołudniowych, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dębnie, zatrzymali 32 – letniego mężczyznę mieszkańca gminy Dębno podejrzanego o dokonanie rozboju.

Do zdarzenia doszło 29 lipca 2018r w Dębnie. Jak ustalili śledczy, sprawca używając siły dokonał zaboru saszetki wraz z zawartością pieniędzy na szkodę mieszkanki powiatu myśliborskiego.

32 – latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnie w trakcie wykonywanych czynności przyznał się do zarzucanych mu czynów opisanych w art. 280 par. 1 kodeksu karnego.

Funkcjonariusze po zebraniu całości materiałów, przekazali je do Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

/Prokurator po zapoznaniu się z materiałami, przychylił się do złożonego wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu, przekazując całość materiałów do Sądu Rejonowego w Myśliborzu.

Sąd Rejonowy w Myśliborzu po zapoznaniu się z materiałami, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

 

st. asp. Jacek Poleszczuk