Powiatowe działania ,,Pieszy i Rower' - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Myśliborzu

Aktualności

Powiatowe działania ,,Pieszy i Rower'

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, od godziny 6:00 do godziny 22:00, przeprowadzili na terenie powiatu Myśliborskiego działania prewencyjne ,,Pieszy i Rower', ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierujących rowerami oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów regulujących relacje kierujący pojazdem – pieszy oraz kierujący rowerem - inny uczestnik ruchu.

Analiza zdarzeń drogowych wskazuje, że najczęściej do wypadków drogowych z udziałem pieszych dochodziło m.in. na terenie powiatu myśliborskiego. Dlatego też, funkcjonariusze myśliborskiej drogówki, zintensyfikowali swoje działania w celu ograniczenia tego typu zjawisk. W trakcie kontroli drogowych, funkcjonariusze prowadzili również działania profilaktyczne, przypominając niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa.

W trakcie tych działań, funkcjonariusze ujawnili 21 wykroczeń popełnionych przez pieszych oraz przez kierujących pojazdami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, aby na drodze zachowywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, co z pewnością pozwoli na ograniczenie zdarzeń drogowych z tą grupą uczestników ruchu oraz bezpieczne i komfortowe korzystanie z infrastruktury drogowej.

 

 

st. asp. Jacek Poleszczuk