Spotkanie z wolontariuszami WOŚP w Myśliborzu - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Myśliborzu

Aktualności

Spotkanie z wolontariuszami WOŚP w Myśliborzu

W najbliższą niedzielę 13 stycznia w Myśliborskim Ośrodku Kultury w Myśliborzu odbędzie się dwudziesty siudmy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również w tym roku myśliborscy stróże prawa będą dbać o bezpieczeństwo i spokój podczas tegorocznego Finału.

Dzisiaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, przeprowadzili spotkanie z szefem sztabu oraz wolontariuszami WOŚP, na  którym omówili zasady bezpieczeństwa podczas kwesty. Funkcjonariusze przypomnieli zebranym aby kwesta odbywała się  w miejscach publicznych  unikając miejsc mało uczęszczanych lub postronnych.  W najbliższą niedzielę policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to, czy zbiórki pieniędzy do „świątecznej” puszki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione oraz na bezpieczeństwo kwestujących. Wszystko po to, aby akcja przebiegała spokojnie a wolontariusze mogli czuć się bezpiecznie.

Zwracając uwagę na bezpieczeństwo wolontariuszy, myśliborska Policja przypomina:

-   Unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe w szczególności w kamienicach; 
-   Po zapadnięciu zmroku unikać parków, parkingów, skwerów oraz innych niebezpiecznych miejsc; 
-   Nie chodzić samemu, najlepiej zbierać datki w towarzystwie kolegów lub kogoś z rodziny; 
-   W razie napadu nie starajcie się za wszelka cenę ratować zawartości puszki, należy pamiętać, że życie i zdrowie to  wartość
    najważniejsza.  
-   Starajcie się zapamiętać wygląd sprawcy oraz cechy szczególne, mogące później pomóc w zidentyfikowaniu sprawcy; 
-   Podczas gdy sprawca ucieka należy głośno krzyczeć i wołać pomocy, jak najszybciej powiadomić policję ( nr alarmowy 997 lub 112 ); 
-   Jeżeli podejrzewacie jakąś osobę o złe zamiary powiadomcie Policję albo poproście o pomoc osobę dorosłą,
-   Należy otoczyć szczególną opieką dzieci, które zbierają pieniądze do puszki i zwrócić uwagę czy nie dzieje się im krzywda.

 

NALEŻY PAMIĘTAĆ!

 

Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, który jest w widocznym miejscu. Puszka wolontariusza jest oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer identyfikacyjny kwestującego, który widnieje na jego identyfikatorze.  

 

Myśliborscy policjanci apelują. W przypadku gdy któryś z wolontariuszy padnie ofiarą przestępstwa lub jesteśmy światkami takiego zdarzenia  prosimy o pilny kontakt z policją pod numerem 997.

 

 

 

 

 

st. asp. Jacek Poleszczuk