Aktualności

Jak ferie, to tylko bezpieczne – spotkanie z najmłodszymi w Nowogródku Pomorskim

Myśliborscy policjanci w związku ze zbliżającymi się feriami przeprowadzają spotkania z dziećmi w ramach działań "Bezpieczne ferie 2017". Mundurowi odwiedzają szkoły, gdzie głównym tematem wizyt jest bezpieczeństwo w trakcie zimowego wypoczynku.

W ubiegły czwartek w Szkole Podstawowej w Nowogródku Pomorskim odbyło się jedno z takich spotkań. Z uczniami, którzy niecierpliwie oczekują na ostatni dzwonek przed feriami rozmawiał funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie wspólnych zabaw na podwórku czy lodowisku, aby nikomu nie stała się krzywda. Mundurowy wyjaśnił również zasady bezpiecznego korzystania z internetu oraz zwrócił uwagę najmłodszych na nieufność wobec nieznajomych osób. W trakcie rozmowy utrwalone zostały dzieciom numery telefonów alarmowych służb ratunkowych, aby w razie potrzeby wiedziały one w jaki sposób i do kogo mogą się zwrócić o pomoc. Omówione zostały podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zwłaszcza w kontekście używania elementów odblaskowych po zmroku..

W trakcie spotkania dzieci odpowiadały na zadawane pytania i rozwiązywały zagadki, ucząc się w ten sposób podstawowych rzeczy o swoim bezpieczeństwie. Na zakończenie wizyty każdy maluch otrzymał książeczkę z przepisami ruchu drogowego.

Ważne, aby już od najmłodszych lat dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań – zarówno w domu czy szkole. Często zdarza się, że dziecko później przekazuje zdobytą wiedzę starszemu rodzeństwie, rodzicom czy dziadkom. Konsekwencją tego jest poszerzenie grona osób, którym sprawy bezpieczeństwa nie będą obce. Młody człowiek, którego spotka jakieś zagrożenie czy niebezpieczeństwo będzie potrafił poradzić sobie w takiej sytuacji oraz będzie wiedział, do jakich instytucji udać się po pomoc. Jedną z nich będzie z pewnością Policja.

 

 

 

asp. Jacek Poleszczuk