Aktualności

Bezpieczny wypoczynek - rozmowa z dziećmi i młodzieżą

Myśliborscy policjanci w ramach działań "Bezpieczne ferie" odwiedzili uczniów kolejnych szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów oraz szkół podstawowych w powiecie myśliborskim.

Funkcjonariusze przez cały ubiegły tydzień prowadzili zajęcia z uczniami i przedszkolakami. Mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zabawy i wypoczynku w czasie ferii zimowych.

Spotkania te wpisały się w cykl tzw.”Bezpiecznych Ferii”.

W trakcie pogadanek mundurowi przekazują dzieciom rady dotyczące nie tylko bezpiecznego wypoczynku ale i bezpiecznych zabaw w czasie ferii zimowych.

Policjanci udzielili uczniom podstawowych rad i wskazówek, jak bezpiecznie spędzić ferie w domu, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i na co uważać podczas zabawy na śniegu. Mówili również o bezpieczeństwie podczas kuligu, zagrożeniach związanych z wchodzeniem na zamarznięte akweny oraz o tym, jak bardzo ważne jest używanie elementów odblaskowych. Omówiono również zasady oraz zagrożenia związane z kontaktem z osobami nieznanymi.

Tylko w ubiegłym tygodniu byliśmy gośćmi w szkole podstawowej w Nowogródku Pomorskim, w szkole podstawowej w Karsku. Przeprowadzaliśmy także pogadanki z gimnazjalistami ze szkoły przy ul. Za Bramką, gimnazjalistami ze szkoły przy ul. Pionierów oraz  z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Strzeleckiej w Myśliborzu. Dzieci i młodzież bardzo aktywnie uczestniczyły w pogadankach, same podając negatywne przykłady niebezpiecznych zachowań.

 

 

 

 

asp. Jacek Poleszczuk