Aktualności

Spotkanie członków Sztabu Kryzysowego w Komendzie Powiatowej Policji w Myśliborzu

Dzisiaj w godzinach rannych w Komendzie Powiatowej Policji w Myśliborzu odbyło się robocze spotkanie w celu z wypracowania procedur na wypadek wystąpienia na terenie powiatu myśliborskiego, afrykańskiego pomoru świń

W spotkaniu Sztabu Kryzysowego, uczestniczył Starosta Myśliborski Danuta Patkowska,  Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu podinsp. Dariusz Ufnowski, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Myśliborzu nadkom. Bogdan Marciniak, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu bryg. Artur Woroch, Powiatowy Lekarz Weterynarii Ryszard Horbanowicz, przedstawiciele Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojciech Heba oraz Marek Dmytruszewski, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej Alicja Myszkowska oraz Zatępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu asp. Marcin Kozłowski.

Uczestników spotkania powitał Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu podkom. Dariusz Ufnowski, który omówił harmonogram spotkania i przedtawił bieżącą  sytuację związaną z występowaniem afrykańskiego pomoru świń. Ważną częścią spotkania była dyskusja poświęcona metodom zapobiegania rozprzesztrzenianiu się choroby, uświadamiania społeczeństwa o zagrożeniach oraz wypracowaniu odpowiednich procedur na wypadek stwierdzenia choroby na naszym terenie.

Przypomnijmy - choroba afrykańskiego pomoru świń to choroba wirusowa, głównie występuje w Afrce. Jednak w ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o niej w Europie. W Polsce do tej pory stwierdzono przypadki choroby na terenie kilku województw położonych na wschodzie kraju w pobliżu granicy z Białorusią. Ważną informacja jes fakt, że ludzie nie są zagrożeni wirusem. Źródło zakażenia stanowią chore świnie domowe oraz dzikie.

 

 

 

 

 

 

asp. Jacek Poleszczuk