,,BEZPIECZNE FERIE Z KULTURĄ" W MYŚLIBORZU - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Myśliborzu

Aktualności

,,BEZPIECZNE FERIE Z KULTURĄ" W MYŚLIBORZU

Myśliborscy policjanci w trakcie trwających ferii zimowych przeprowadzają spotkania z dziećmi w ramach działań "Bezpieczne ferie 2017". Mundurowi odwiedzają miejsca, gdzie organizowane są ferie zimowe. Głównym tematem wizyt jest bezpieczeństwo w trakcie zimowego wypoczynku.

Wczoraj takie spotkanie odbyło się w Myśliborskim Ośrodku Kultury w Myśliborzu, który przy współpracy z Biblioteką Publiczną oraz Muzeum Pojezierza Myśliborskiego organizuje ferie zimowe dla dzieci i młodzieży pod nazwą ,, BEZPIECZNE FERIE Z KULTURĄ 2017 ".

W trakcie spotkania, dzieci dowiedziały się jak należy zachować się oraz jakie miejsca wybierać w trakcie wspólnych zabaw na podwórku czy lodowisku, aby nikomu nie stała się krzywda. Mundurowi wyjaśnili również zasady bezpiecznego korzystania z internetu oraz zwrócił uwagę najmłodszych na nieufność wobec nieznajomych osób. W trakcie rozmowy utrwalone zostały dzieciom numery telefonów alarmowych, aby w razie potrzeby wiedziały one w jaki sposób i do kogo mogą się zwrócić o pomoc. Omówione zostały podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zwłaszcza w kontekście używania elementów odblaskowych po zmroku.

W trakcie spotkania dzieci odpowiadały na zadawane pytania i rozwiązywały zagadki, ucząc się w ten sposób podstawowych rzeczy o swoim bezpieczeństwie. Najmłodsi mogli również dowiedzieć się w rozmowie z  Dzielnicowym,  wielu informacji na temat codziennej pracy Policjanta.

Ważne, aby już od najmłodszych lat dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań – zarówno w domu czy szkole. Często zdarza się, że dziecko później przekazuje zdobytą wiedzę starszemu rodzeństwu, rodzicom czy dziadkom. Konsekwencją tego jest poszerzenie grona osób, którym sprawy bezpieczeństwa nie będą obce. Młody człowiek, którego spotka jakieś zagrożenie czy niebezpieczeństwo będzie potrafił poradzić sobie w takiej sytuacji oraz będzie wiedział, do jakich instytucji udać się po pomoc. Jedną z nich będzie z pewnością Policja.

 

 

 

 

 

 

asp. Jacek Poleszczuk / IK