TRZEŹWY PORANEK W BARLINKU - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Myśliborzu

Aktualności

TRZEŹWY PORANEK W BARLINKU

Ponad 400 kierujących podczas działań pod kryptonimem Trzeźwy Poranek zostało skontrolowanych przez policjantów myśliborskiej drogówki. Podczas akcji nie został zatrzymany żaden kierujący będący pod wpływem alkoholu. Praca mundurowych była za to bardzo pozytywnie oceniania przez mieszkańców Barlinka.

Trzynastego marca 2017 roku odbyły się w Barlinku drogach policyjne działania „Trzeźwy Poranek”. Policjanci we wczesnych godzinach rannych wyjechali na ulice aby kontrolować stan trzeźwości kierujących. Patrole wybierały miejsca, które są drogami dojazdowymi do pracy aby przebadać jak największą liczbę kierujących. Jednakże kontrole prowadzone były selektywnie by nie powodować utrudnień w ruchu. Podczas przeprowadzanych kontroli mundurowi przebadali ponad 400 kierujących i żaden z nich nie był pod wpływem alkoholu.

Jednym z miejsc na których odbywały się działania była ul. Gorzowska, Pełczycka, Ogrodowa oraz droga w miejscowości Jaromierki. Kierujący bardzo pozytywnie reagowali na działania policjantów. Wyrażali zadowolenie z pracy funkcjonariuszy komentując słowami: „bardzo dobrze!” a nawet zachęcając „oby częściej takie akcje”. Świadczy to o wysokiej świadomości mieszkańców jak poważnym zagrożeniem jest prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu.

W trakcie prowadzonych działań, funkcjonariusze zatrzymali 4 dowody rejestracyjne oraz nałożyli na kierujących 10 mandatów karnych za brak wymaganych dokumentów w trakcie kontroli drogowej oraz za kierowanie pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

 

 

asp. Jacek Poleszczuk